• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Готуємось до ДПА!!!

Незабаром ДПА?

Не проблема!Головне добре підготуватися!!!

Вам допоможуть збірники завдань ДПА з математики та відповіді для перевірки)

Поради випускникам: Як підготуватися до складання іспитів.

Поради випускникам: Як підготуватися до складання іспитів

Декілька порад перед складним випробуванням.

Підготовка до іспиту. Спочатку підготуй місце для занять: прибери із столу зайві речі, зручно розташуй потрібні підручники, посібники, зошити, папір, олівці і тому подібне.

Можна ввести в інтер'єр кімнати жовтий і фіолетовий кольори, оскільки вони підвищують інтелектуальну активність. Для цього буває досить якої-небудь картинки в цих тонах або естампу.

Склади план занять. Спершу визнач: хто ти - "сова" або "жайворонок", і залежно від цього максимально використовуй ранішні або вечірній години. Складаючи план на кожен день підготовки, необхідно чітко визначити, що саме сьогодні вивчатиметься. Не взагалі: "трохи позаймаюся", а які саме розділи і теми.

Почни з найважчого, з того розділу, який знаєш найгірше. Але якщо тобі важко "розгойдатися", можна почати з того матеріалу, який тобі більш за все цікавий і приємний. Можливо, поступово увійдеш до робочого ритму, і справа піде.

Чергуй заняття і відпочинок, скажімо, 40 хвилин занять, потім 10 хвилин - перерва. Можна в цей час помити посуд, полити квіти, зробити зарядку, прийняти душ.

Не треба прагнуті до того, щоб прочитаті і запам''ятаті весь підручник. Корісно структуруваті матеріал за рахунок складання планів, схем, причому бажано на папері. Плані корісні і тому, що їх легко вікорістовуваті при короткому повторенні матеріалу. Виконуй якомога більше різних опублікованих тестів по цьому предмету. Ці тренування ознайомлять тобі з конструкціями тестових завдань.

Тренуйся з секундоміром в руках, засікай час виконання тестів (на завданнях в частині А в середньому втрачається по 2 хвилини на завдання).

Готуючись до іспитів, ніколи не думай про те, що не впораєшся із завданням, а навпроти, в думках малюй собі картину тріумфу.

Залиш один день напередодні іспиту на те, щоб знов повторити всі плани відповідей, ще раз зупинитися на найважчих питаннях.

Напередодні іспиту.

Багато хто вважає: для того, щоб повністю підготуватися до іспиту, не вистачає всього однієї, останній перед ним ночі. Це неправильно. Ти вже втомився, і не треба себе перевтомлювати. Навпаки, з вечора перестань готуватися, прийми душ, зроби прогулянку. Виспися якнайкраще, щоб встати відпочившим, з відчуттям свого здоров'я, сили, "бойового" настрою. Адже іспит - це своєрідна боротьба, в якій потрібно проявити себе, показати свої можливості і здібності.

В день складання іспиту необхідно з'явитися до школи не спізнюючись, краще за півгодини до початку тестування. При собі потрібно мати пропуск декілька (про запас) ручок геліївих або капілярних з чорним чорнилом. Якщо в школі холодно, не забудь тепло одягнутися, адже ти сидітимеш на іспиті 3 години.

Під час тестування. На початку тестування вам повідомлять необхідну інформацію (як заповнювати бланк, якими буквами писати, як кодувати номер школи і так далі). Будь

Будь уважний!!! Від того, як ти запам'ятаєш всі ці правила, залежить правильність твоїх відповідей!

Рецепти для більш успішнішої тактики виконання тестування:

Зосередься! Постарайся максимально сконцентруватися і забути про тих, що оточують тебе навколо. Для тебе повинні існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час виконання тесту. Квапся неспішно! Жорсткі рамки часу не повинні впливати на якість твоїх відповідей. Перед тим, як вписати відповідь, перечитай питання двічі і переконайся, що ти правильно зрозумів, що від тебе вимагається.

Почни з більш легких завдань! Почни відповідати на ті питання, в знанні яких ти не сумніваєшся, не зупиняючись на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ти заспокоїшся, голова почне працювати ясніше і чітко, і ти увійдеш до робочого ритму. Ти як би звільнишся від нервозності, і вся твоя енергія потім буде направлена на важчі питання.

Пропускай! Треба навчитися пропускати важкі і незрозумілі завдання. Пам'ятай: у тексті завжди знайдуться такі питання, з якими ти обов'язково впораєшся. Просто безглуздо недобрати балів лише тому, що ти не дійшов "до своїх" завдань, а загострював увагу на тих, які викликають у тебе труднощі.

Читай завдання до кінця! Поспіх не повинен приводити до того, що ти прагнеш зрозуміти умови завдання "за першими словами" і добудовуєш кінцівку у власній уяві. Це вірний спосіб зробити прикрі помилки в найлегших питаннях.

Думай лише про поточне завдання! Коли ти бачиш нове завдання, забудь все, що було в попередньому. Як правило, завдання в тестах не зв'язані один з одним, тому знання, які ти застосував в одному (вже, припустим, вирішеному тобою), як правило, не допомагають а лише заважають концентруватися і правильно вирішити нове завдання.

Ця порада дає тобі і інший безцінний психологічний ефект - забудь про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося тобі не по зубах). Думай лише про те, що кожне нове завдання - це шанс набрати очки.

Виключай! Багато завдань можна швидше вирішити, якщо не шукати відразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє у результаті сконцентрувати увагу всього на одному-двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато складніше).

Заплануй два круги! Розрахуй час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях ("перший круг"). Тоді ти встигнеш набрати максимум очок на тих завданнях, які виявилися для тебе "по зубах", а потім спокійно повернутися і подумати над важкими, які тобі спочатку довелося пропустити ("другий круг").

Перевір! Залиш час для перевірки своєї роботи, хоч би, щоб встигнути пробігти очима і відмітити явні помилки.

Вгадуй! Якщо ти не упевнений у виборі відповіді, але інтуїтивно можеш віддати перевагу якійсь відповіді перед іншими, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирай такий варіант, який, на твій погляд, має велику вірогідність.

Не засмучуйся! Прагни виконати всі завдання, але пам'ятай, що на практиці це нереально. Враховуй, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень труднощів, і кількість вирішених тобою завдань цілком можливо може бути достатньо для гарної оцінки.

Успіху!

Кiлькiсть переглядiв: 1318

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.